Zapraszamy na nowe zajęcia:
JOGA NIDRA – JOGA SNU
🗓️ PONIEDZIAŁEK godzina: 20:50 – 21:30.
🧘♀️ Prowadząca: Asia Gałuszka
Joga Nidra oznacza sen, ale nie taki dosłowny a psychiczny. To stan bezsenności, w którym człowiek znajduje się na granicy snu i czuwania. Jest to stan wewnętrznej świadomości i kontaktu z podświadomością i świadomością wyższą.
W trakcie praktyki, niezawodna Asia będzie narratorem pomagającym Ci wejść w stan głębokiego relaksu.
Trochę więcej o Jodze Nidrze:
Joga Nidra wprowadza w stan głębokiego relaksu i może być stosowana jako wstęp do snu. Większość ludzi nie wie jak spać. Zasypiają, zastanawiając się nad jakimś problemem lub będąc – dosłownie – ofiarą jakiegoś niepokoju. We śnie ich umysł pracuje dalej, a ciało jest napięte. Budzą się ospali i niespokojni, a często, zasypiają ponownie wchodząc w tzw. “jeszcze tylko 5 minut”. Taka drzemka w niczym nie pomaga a właściwie to nasila efekt ogólnego rozbicia. Dlatego warto nauczyć się naukowego – właściwego sposobu spania. Właśnie w tym pomoże praktyka Jogi Nidry tuż przed snem; odpręży całe ciało i umysł. Sen będzie głęboki, a Ty, będziesz potrzebować mniej godzin i budzić się wypoczęta i pełna energii.
W Jodze Nidrze nasze fizyczne ośrodki ciała staną się introwertyczne i będzie to pomocne w użyciu metody introspekcji.
Praktyce jogi snu towarzyszy też bardzo ważny element – Sankalpe (postanowienie, decyzja), czyli podjęcie odpowiedniego dla siebie postanowienia o znaczeniu moralnym. Przykładów może być wiele… bardziej przyziemne, typu:
– Odżywiam się zdrowo, odrzucam używki i wszystko to co mi nie służy!
– Jestem dobry dla siebie, swojego ciała i bliskich.
Lub, być może na pierwszy rzut oka, nieco bardziej dalekosiężne ale jak najbardziej w zasięgu!
– Pomagam innym w rozwoju.
– Odnoszę sukces we wszystkich działaniach.
– Staję się w pełni zdrowy.
– Staję się bardziej świadomy i skuteczny.
– Budzę swój duchowy potencjał.
– itp., itd..
Joga Nidra to sposób na zmianę starych nawyków/programów, które nam nie służą. Istotne jednak, by w czasie praktyki sformułować tylko jedną sankalpę, aby siła umysłu mogła skupić się na jednym celu zamiast rozpraszać się. Im prostsza będzie Twoja sankalpa, tym lepiej zadziała.
W ten sposób osadzimy sobie takie postanowienie w naszej podświadomości, a co istotne, w stanie bierności jogi nidry, ten rodzaj autosugestii jest bardzo silny. Twoje postanowienie więc wejdzie w życie, jeśli tylko powtórzysz je z wystarczającym przekonaniem kilka razy, również w kolejnych dniach w trakcie praktyki jogi snu (np. odsłuchując dostępne w Internecie gotowe sesje jogi snu).
Przyjdź i sprawdź moc Jogi Nidry.